במה יעזור לך יועץ שיווקי

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email

ייעוץ שיווקי הפך כבר מזמן לנושא מדובר בקרב עסקים רבים הנמצאים בנקודות צומת, בין אם לקראת צמיחה ובין אם לקראת בחינת צעדים עתידיים.
אך מהם היתרונות של העסקת יועץ שיווקי?
הנה כמה סיבות שיעזרו לכם להבין במה יועץ שיווקי טוב יכול להועיל לעסק שלכם:

היתרונות בייעוץ שיווקי

1. לבנות לך אסטרטגיה שיווקית חזקה

האם אסטרטגיית השיווק שלך היא תוכנית שיווקית מפורטת, מפולחת לסעיפים וניתנת להפעלה על פי סדר פעולות ויעדים ברורים, או שהתכנית השיווקית הנוכחית היא אסופה של טיפים, המלצות ורעיונות שאספת בפורומים והמלצות מחברים?
אם התכנית השיווקית שלך נשמעת כמו: חובה להקים בלוג, לפרסם יותר בפייסבוק, להריץ קמפיין בפייסבוק, חייב להקים פרופיל בלינקדאין… כנראה שאתה זקוק לעזרה וייעוץ שיווקי זה בדיוק העזרה שאתה זקוק לה. יועץ עסקי מומחה בשיווק יעזור לך ליצור אסטרטגיה שיווקית ברורה הקשורה ביעדים העסקיים הרחבים שלך ויבנה לך תכנית שיווקית אשר תתעדכן בהתאם לצרכים המשתנים של העסק ועם התקדמות הטכנולוגיות והטרנדים בשוק.

התוכנית הבסיסית תכלול לרוב:

ניתוח SWOT – מודל הבוחן את החולשות, חוזקות, איומים והזדמנויות שיש לעסק שלך בתוך הענף.

ניתוח שוק – בחינת הסביבה התחרותית וניתוח מתחרים.

בידול – במה שונה המוצר/השירות ובולט יותר מהמתחרים שלכם.

תקציב – תקציב שיווק שנתי איתו ניתן יהיה לבנות את כל מאמצי השיווק לאורך השנה.

לאחר שהגדרת את היסודות האלה, היועץ השיווקי יכול לערוך תוכנית פעולה מפורטת אשר תגדיר את כל סדר הפעולות.

תוכנית שיווקית נכונה תכלול יעדים ספציפיים הניתנים למדידה ולחלוקה למשימות קטנות יותר, רשימת פלטפורמות אשר בהן כדאי להתמקד, פירוט האסטרטגיות המפתח שלכם ותוכנית לניתוח התוצאות שלך.

תוכנית שיווקית איתנה היא עמוד השדרה של כל אסטרטגיה שיווקית מצליחה – לא תגיע רחוק בלי אחת.

2. לחזק את זהות המותג שלך

בין אם העסק שלך חדש לגמרי או שהוא פועל כבר שנים, זהות מותג חזקה היא חיונית.
ייעוץ עסקי ממוקד שיווק יכול לעזור על ידי בחינת זהות המותג הנוכחית שלך ולהציע הצעות הכוללות את הלוגו שלך, עיצוב אתר האינטרנט, ספר המותג, המסר והנימה העולה מהמותג ונוכחות ברשתות החברתיות.
אם ישנם היבטים מסוימים שאינם תואמים את המסר שהמותג אמור לשדר, כמו נראות ומסרים צעירים, מגניבים ותוססים במותג אשר מיועד לקהל יעד בוגר ומיושן יותר, היועץ השיווקי יכול לעזור לבצע את השינויים המתאימים ליצירת מותג המדבר את המסר הנכון.

3. לבנות לך אסטרטגיית תוכן לאורך השנה

לרוב העסקים יש בלוג כזה או אחר, בין אם הוא מכיל טקסטים או קטעי וידאו, אך מעטים באמת משקיעים בעדכון ותחזוקה של הבלוג ברמה השוטפת.
אסטרטגיית תוכן המחולקת נכון בלוח השנה תאפשר לך לתכנן פוסטים חודשים מראש, לוודא שהם מתחברים ליעדים העסקיים שלך לכל רבעון, לתכנן מבצעים הצמודים לימים או מועדים מיוחדים הרלוונטיים לך, לתכנן ולבנות אירועים מספיק זמן מראש כדי להיערך לפרסום נכון ואפקטיבי.
היועץ השיווקי שלך יכול להכין לוח תוכן הכולל כותרות של פוסטים, רעיונות לתוכן, לצייד אותך במילות מפתח ממוקדות לבנות איתך הצעות לפעולה ותכנון לוח הזמנים.
אתה יכול לשתף את לוח אסטרטגיית התוכן עם כותבי התוכן שלך כדי להבטיח עקביות ומיקוד ולמנוע עומס של פוסטים אקראיים שאינם משרתים את המטרה.
קל לטעות בשיווק תוכן, אך יועץ מיומן יהיה תמיד עם היד על הדופק, יעקוב אחרי מה שאתה מפרסם וידע לתקן אותך בזמן אמת.

4. לכתוב תוכן לבלוג שלך

אם אינך מעסיק כרגע כותב תוכן, היועץ השיווקי שלך יכול גם לכתוב את תוכן הבלוג שלך.
ליועץ השיווקי יכולת לבצע אופטימיזציה והתאמות של פוסטים לקריאות מקוונת, לדבוק בטון הדיבור של המותג שלך, לכלול קישורים למקורות אמינים ולייצר רעיונות לקריאה חזקה לפעולה בסוף הפוסטים.
כתיבה באיכות גבוהה בבלוג שלך היא חיונית. אם לקוחות רואים טעויות כתיב או דקדוק, בלוקים צפופים של טקסט  או עיצוב לקוי, הם יברחו מהר מאוד מהאתר שלך.
אל תתן לכתיבה גרועה להרוס את אסטרטגיית התוכן שלך ולהעיב על המוניטין שלך.

5. להכין אותך לכנסים

כנסים מקצועיים הם מקום לראות ולהראות ודרך נהדרת למשיכת לקוחות ומתעניינים. 
זו הזדמנות נהדרת להיכרות עם קולגות נוספות בתחומכם, להכיר מתחרים ואת אנשי המפתח בחברות איתן הייתם רוצים לקיים מגעים או קשרים עסקיים. 
יועץ שיווקי יכול להכווין אתכם אל הכנסים הנכונים והאסטרטגיים לכם, ללמד אתכם כיצד לפתוח בשיח עם אנשים שאינכם מכירים ולייצר בכם עניין באמצעות חידוד נאום המעלית שלכם. הוא יכול ללמד אתכם לייצר המשכיות לקשרים אשר ייצרתם בכנס ובגדול, ללמד אתכם להיות מגנט אשר מייצר סביבו קהילת אנשים אשר ישמחו להחליף אתכם כמה מילים וכמובן גם כרטיסי ביקור. 

באם תרצו לבלוט עוד יותר בכנסים, היועץ השיווקי יכול להכין אתכם כמרצי מפתח באמצעות סטוריטלינג מחודד ובחידוד המצגת שתוצג בליווי ההרצאה שלכם וכן באמצעות ליווי תהליך עיצוב ובניית הדוכן אשר תציבו ברצפת התערוכה אשר לרוב מתקיימת בכנס. 
הצבת דוכן היא דרך נהדרת לייצר נראות ובולטות למותג שלכם, אך חשוב לא פחות לחדד את המסרים והנראות של החומרים השיווקים אשר תחלקו בכנס וכן את דרך שיחות המכירה שיבצעו נציגיכם במפגש עם המתעניינים. 

6. לשפר את ה- SEO שלך

ברגע שיש לך בלוג איכותי, אתה צריך לוודא שאנשים באמת יכולים למצוא אותו בחיפוש בגוגל – וכאן נכנס SEO. SEO הוא קיצור של Search Engine Optimization – הכוונה היא בעצם לטכניקת קידום אתרים הכוללת התאמת קוד ומבנה אתר האינטרנט לדרישות ולאופן בו מנועי החיפוש סורקים את אתרי האינטרנט.
היועץ השיווקי שלך יכול לעזור על ידי ביצוע מחקר מילות מפתח, אופטימיזציה של פוסטים ודפי אינטרנט עבור מונחי החיפוש הנכונים, ושיפור ה- SEO של דפים קיימים על ידי הוספת מילות מפתח ותגים, עריכת טקסט והוספת תגי alt לתמונות ובכך להעלות את דירוג אתר האינטרנט שלך, כך שבכל חיפוש אחר מוצרים או שירותים כפי שאתם מציעים, יעלה האתר שלכם בתוצאות החיפוש בדפים הראשונים ככל הניתן.

7. לפרסם תכנים שלך בבלוגים מובילים

פרסום תכנים שלך באתרים מובילים בענף שלך הוא דרך נהדרת לבנות קישורים נכנסים החוזרים אל האתר שלך ולהגדיל את דירוגו במנועי החיפוש. זו דרך אפשקטיבית, אך כזו שאורכת זמן ודורשת סבלנות.

יועץ שיווקי יכול לדאוג לכל דבר, החל בהאיתור האתרים וחתירה לקשר עם מנהל האתר, יצירת פנייה רשמית וארגון הזדמנויות לקידום פרסום פוסטים.

8. לקדם את התוכן שלך ברשתות החברתיות

ידוע שכמעט כל המשווקים נוכחים במדיה החברתית, אבל הרבה מהם לא נמצאים ברשת החברתית הנכונה לעסק שלהם.

אם העסק שלך נופל בקטגוריה זו, יועץ שיווקי יכול בהחלט לעזור.

היועץ השיווקי יבצע מחקרים ובדיקות כדי להבין באילו ערוצים נמצאים קהלי היעד שלך ואילו ערוצים יניבו את המעורבות הגדולה ביותר בעסק שלך, ויוכל גם לעזור לך לנהל את כל החשבונות.

הוא ייצר תוכן באופן ספציפי בהתאמה לכל אתר, לדוגמא: שיתוף גרפיקות או אינפוגרפיקות בפינטרסט, הרכבת ציוצים מדוייקים לטוויטר, תמונות עבור אינסטגרם פיד וסרטונים לסטוריז באינסטגרם, ויעשה שימוש בכל אלו כדי לנתב את התנועה לאתר שלך.

שיווק טוב במדיה חברתית ישפר גם את ה- SEO שלך, כך שזה לחלוטין win-win.

9. לעזור לך ליצור סרטונים שיווקיים

שיווק בוידאו התחיל כטרנד נחמד והתפתח מהר מאוד לשיווק בעל עוצמה רצינית ביותר. הוכח כי משווקים המשתמשים בווידיאו מגדילים את ההכנסות שלהם במהירות גבוהה יותר ממשווקים שאינם משתמשים בשיווק באמצעות וידיאו.

ברורה לגמרי הרתיעה מיצירת שיווק באמצעות וידאו, גם ברמת החשיפה האישית והעמידה מול המצלמה וגם ברמה הטכנית של הרכבת המערך הזה.

יועץ שיווק מנוסה ידע להנחות אותך בכל התהליך ולבנות איתך אסטרטגיית תוכן וידאו הכוללת סרטוני הדרכה, סירטוני קידום מכירות, שידורי לייב ועוד.

לאחר מכן יוכל היועץ השיווקי לארגן את התכנון, הצילום, העריכה והשיתוף של התוכן – כל מה שתצטרך בעצם לעשות זה לאשר את המוצר הסופי.

10. להפוך את התוכן שלך לאינטראקטיבי

שיווק חייב להיות אינטראקטיבי כל הזמן, והקפדה על גיוון היא חיונית אם אתה רוצה לעודד מעורבות.

במקום לנסות להתעדכן בכל הטרנדים החדשים בתוכן האינטראקטיבי, ולברר כיצד ליצור אותו, תנו ליועץ השיווקי להסתבך.

היועץ יכול לגוון את הקמפיינים שלכם בדרך של:

 • חידונים
 • אפליקציות סלולריות
 • סקרים
 • תחרויות
 • משחקים

האפשרויות באמת אינסופיות כשמדובר בשיווק אינטראקטיבי, אז תן למישהו עם הכישורים לחקור אותם בשבילך.

11. לבנות לך קמפיינים בדיגיטל

רוצים להשיג לידים חדשים במהירות? קמפיינים בדיגיטל הם הדרך המירה והיעילה ביותר להבאת תנועה חדשה ולהגדלת המכירות, אך דרוש ידע טכני ושיווקי מעמיק כדי לבנות קמפיין אפקטיבי שלא שורף את הכסף והזמן לשווא.

יועץ שיווקי טוב יעזור לך להחליט על סוג הקמפיין הממומן המתאים ביותר, על מילות המפתח עליהן צריך להתמקד, אורך הקמפיין וגובה התקציב שיש להקצות.

הוא גם יפקח מקרוב על קמפיינים מתמשכים ויבצע התאמות לפי הצורך. פירוש הדבר הוא שתחסוך כסף על ידי הפסקת מודעות שאינן מבצעות ומגדילות מכירות וניתוב התקציב למודעות אשר כן עושות את העבודה.

היועץ השיווקי ידע לגוון בין במודעות PPC, מודעות וידאו, מודעות במדיה החברתית, וימצא את הערוצים המתאימים ביותר לצרכים הייחודיים שלך.

12. לבנות את רשימת התפוצה שלך

שיווק בדוא"ל הוא אחת הדרכים היעילות ביותר לשמור על קשר עם לקוחות פוטנציאליים וקיימים ולגרום למכירות חדשות. רשימת תפוצה קצרה זו התחלה נחמדה, אבל חייב להגדיל אותה כדי שתהיה אפקטיבית. וכאן בדיוק נכנס היועץ השיווקי שלך.

הוא יפעל לבניית רשימת הדוא"ל שלך באמצעות קמפיינים ממוקדים שיכולים לכלול הורדות מדריכים או מוצרים בחינם, פרסום פוסטים באתרים אחרים, דיוור ישיר, יצירת תחרויות ומבצעים מיוחדים.

הוא גם יכול גם לפלח את הרשימה שלך, באופן שיאפשר לך ליצור קמפיינים ממוקדים מאוד בהמשך הדרך.

13. ליצור לך מגנט לידים

היועץ השיווקי שלך יכול לבצע אופטימיזציה של האתר שלך להרשמות בדוא"ל וליצור מגנט לידים יעיל שיגדיל את רשימת התפוצה שלך בצורה מאסיבית.

מגנט הלידים שהיועץ יבנה יכולים לכלול:

 • טיפים שימושיים
 • רשימות אתרים מועילים
 • ספרים אלקטרוניים
 • התנסות חינם במוצר או שירות
 • אימון בוידאו
 • הנחות
 • חידונים
 • דוחות ואינפוגרפיקות

המפתח הוא יצירת תוכן שהמבקרים באתר שלך באמת צריכים, ואז לבקש את הפרטים שלהם בתמורה להורדה.

14. לבנות עבורך תכנית שיווק בדוא"ל

לאחר שתבנה רשימת דוא"ל טובה, תצטרך תוכנית שיווקית חזקה בדוא"ל.

לכל קמפיין צריכה להיות מטרה ברורה שמתייחסת ליעדי השיווק לטווח הארוך שלך. הדוא"ל צריך להיות ממוקד ורשימת התפוצה שלך צריכה להיות מפולחת על פי קהלי יעד ספציפיים ככל הניתן, והתכנית שלך צריכה לכסות לפחות את החצי השנה הקרובה.

היועץ השיווקי שלך יכול להרכיב תוכנית שתעזור לך להשיג את היעדים שלך, ליצור תבניות להודעות דוא"ל רגילות ולכתוב עבורך תוכן דוא"ל מנצח.

מכיוון שהיועץ השיווקי שלך רואה את התמונה הרחבה הכוללת את כל ערוצי השיווק שלך, אתה יכול להיות בטוח שהמיילים שלך ישלימו ותתמכו באסטרטגיות השיווק האחרות שלך.

15. לבצע A/B Testing

שיווק הוא יותר אומנות מאשר מדע מדויק, וניסיונות ראשונים לא תמיד יהיו מושלמים או יניבו את התוצאות המירביות. לכן כל כך חשוב לבצע A/B Testing.

יועץ טוב לא רק ידבק רק באסטרטגיה אחת, אלא תמיד יערוך השוואה בין כמה גישות שונות של מודעות או קמפיינים, כדי למצוא את האסטרטגיה הנכונה ביותר שתביא את התוצאות הגבוהות ביותר.

פירוש הדבר שהוא יכול להרכיב מספר דפי נחיתה שונים להצעה מיוחדת, לערוך בדיקת שורות נושא שונות עבור הקמפיינים, או הצעה של מבצעים שונים לקהלי יעד שונים והכל במטרה ליצור את הקמפיינים הטובים ביותר ולהפיק את המרב מהתקציב שלך.

16. לנתח את מאמצי השיווק שלך

אחרי כל הפעולות השיווקית שעשית וכל התקציב ששפכת, האם אתה יכול לבצע בחינת אפקטיביות של האסטרטגיה הכוללת שלך בעצמך?

שכירת יועץ עסקי מומחה בשיווק לבחינת מאמצי השיווק הנוכחיים והעתידיים שלך, תעזור לך לתכנן את המשך הפעילות. היועץ יבצע ניתוח מעמיק בכל אחד מערוצי השיווק שלך וירכיב דוח אשר ייתן לך תמונה ברורה איפה אתה עומד כרגע. יש מצב שתופתע מהתוצאות.

קמפיינים שנראו באותה העת כמוצלחים עשויים להיראות פחות משתלמים ברגע תעבור על המספרים, וערוצים שהתעלמת מהם עשויים להראות פוטנציאל נסתר גדול יותר מערוצים שאתה כן עושה בהם שימוש. חשוב לשמור על ראש פתוח ולהיות פתוח ללמידה מהיועץ.

ברגע שאתה יודע מה עובד ומה לא, אתה יכול להתחיל לבצע את השינויים שיגדילו את הצמיחה שלך ויחסכו לך כסף, זמן והרבה עצבים.

17. לשמור אותך מעודכן בכל הטרנדים בשוק

עולם השיווק מתפתח כל הזמן ובמהירות מסחררת. קשה מאוד לעמוד בקצב הזה ולהשאר מעודכן כל הזמן ותוך כדי גם לנהל את העסק.

גם אם אתה די מרוצה מתוצאות השיווק הנוכחיות שלך, שכירת יועץ כדי להשאר עדכניים כל הזמן, היא מהלך חכם ביותר. להיות לאמץ פלטפורמות חדשות בין הראשונים, נותן לך יתרון על פני המתחרים שלך ומראה שאתה מוביל במגרש.

היועץ השיווקי שלך יכול ליצור תוכן שעוצב במיוחד לפלטפורמות חדשות, כמו פילטרים חדשים, או סרטונים קצרים לסטוריז באינסטגרם, והוא גם יפגיש אתכם עם דרכים או טכנולוגיות חדשות שאולי אפילו אתם עוד לא הכרתם.

למה לשכור יועץ שיווקי?

יש כל כך גורמים שצריך לג'נגל ביניהם בשיווק, שזה קשה עד כדי בלתי אפשרי ליצור אסטרטגיה שיווקית מנצחת ללא עזרה מקצועית. אז אם אתם מחפשים להצמיח את העסק שלכם, חשוב שתשקיעו ביועץ שיווקי. איש שיווק טוב יהיה בעל הידע והמומחיות הדרושים כדי לעזור לחברה שלכם להגיע ליעדיה. שכירת מומחה ליצירה וביצוע תכנית שיווקית, ביצוע מחקר שוק, ניתוח המאמצים השיווקים ושמירה על עדכניות במגמות השוק היא חיונית להצלחה.

שתפו את המאמר

לקביעת פגישה

לבניית תכנית שיווקית אסטרטגית

איך עוד אוכל לעזור:

לקביעת פגישה

לבניית תכנית שיווקית אסטרטגית
צעדים ראשנים בעסק

צעדים ראשונים בעסק

כל עסק חדש, חווה קשיים רבים בתחילת הדרך שמתבטאים בחוסר מיקוד מקצועי, חוסר בפעילות שיווקית ועוד…

שתפו את המאמר

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email
Facebook
ורד צבר

ורד צבר

עו"ד לקניין רוחני ודיני אינטרנט ויועצת לאסטרטגיה שיווקית ופיתוח עסקי.
בעלת ניסיון עשיר בניהול מערכי שיווק, פיתוח מוצרים,
יצירת צמיחה עסקית וטרנספורמציה דיגיטלית,
גיבוש מותג, קידום חדשנות במוצר ובמדיה מנקודת מבט אסטרטגית.

ורד צבר

ורד צבר

עו"ד לקניין רוחני ודיני אינטרנט ויועצת לאסטרטגיה שיווקית ופיתוח עסקי.
בעלת ניסיון עשיר בניהול מערכי שיווק, פיתוח מוצרים, יצירת צמיחה עסקית וטרנספורמציה דיגיטלית, גיבוש מותג, קידום חדשנות במוצר ובמדיה מנקודת מבט אסטרטגית.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

העברת הרצאה היא כלי שיווקי

הרצאה כהזדמנות עסקית

נפלה לידכם הזדמנות להרצות בכנס או להעביר מצגת עסקית? זו עסקית ושיווקית עצומה שאסור לכם לפספס.